47. Jeleniogórski Jarmark Staroci i Osobliwości 26. – 27.09.2020r. photo

47. Jeleniogórski Jarmark Staroci i Osobliwości 26. – 27.09.2020r.

 19 Wrzesień 2020 Karkonosze

Jeleniogórski Jarmark Staroci i OsobliwościJeleniogórski Jarmark Staroci i Osobliwości

 
 

Rzesze turystów w Karpaczu i na Śnieżce. photo

Rzesze turystów w Karpaczu i na Śnieżce.

 19 Wrzesień 2020 Karkonosze

Po wakacyjny sezon i piękna pogoda sprzyjają pieszym wędrówką po Karkonoszach.

Jezioro Hańcza na podlasiu photo

Jezioro Hańcza na podlasiu

 2 Marzec 2020 Podlasie

Hańcza – jezioro położone na Pojezierzu Wschodniosuwalskim. Najgłębsze jezioro w Polsce i w całej środkowej części Niżu Europejskiego. Najczęściej podawana w literaturze maksymalna głębokość jeziora wynosi 108,5 m. Przepływa przez nie rzeka Czarna Hańcza.
Zapraszamy do planowania tegorocznych wakacji z pewnynocleg.com

Wigierski Park Narodowy photo

Wigierski Park Narodowy

 2 Marzec 2020 Suwalszczyzna

Wigierski Park Narodowy odróżnia od innych parków narodowych ogromna różnorodność ekosystemów wodnych. Łącznie zajmują one obszar 2732 ha, to jest 18% powierzchni parku. Wśród jezior zwracają uwagę zróżnicowanie wielkości, głębokości i kształtu zbiorników oraz odmienne w poszczególnych akwenach właściwości wód, w tym żyzność (trofia), temperatura, warunki tlenowe czy koncentracja związków humusowych.

Bieszczadzki Park Narodowy photo

Bieszczadzki Park Narodowy

 2 Marzec 2020 Bieszczady

Bieszczadzki Park Narodowy – jeden z 23 polskich parków narodowych położony w Bieszczadach Zachodnich. Utworzony w 1973 roku. W 1992 roku stał się częścią Międzynarodowego Rezerwatu Biosfery „Karpaty Wschodnie”. Jest trzecim co do wielkości parkiem narodowym na terenie Polski i największym parkiem narodowym w polskich górach. Bieszczadzki Park Narodowy zajmuje południowo-wschodnią część województwa podkarpackiego. Na jego obszarze leży także najbardziej na południe wysunięty punkt Polski, położony przy granicy z Ukrainą, szczyt Opołonek. Siedziba Dyrekcji Parku mieści się w Ustrzykach Górnych. Gatunkiem „herbowym” Bieszczadzkiego Parku Narodowego jest ryś. Powierzchnia Bieszczadzkiego Parku Narodowego wynosi obecnie 292,02 km². Jego otulinę stanowią Ciśniańsko-Wetliński Park Krajobrazowy i Park Krajobrazowy Doliny Sanu.I elo. Wikipedia